enactment gd9384a467 640Zima to czas, kiedy większa część z nas podejmuje mniejszą ilość aktywności na zewnątrz. To doskonała sposobność na spotkanie z kulturą. Możliwości na tym polu jest bardzo dużo, również dla całych rodzin. Każdy wybierze coś dla siebie.

Instytucje kulturalne

Okres zimowy to doskonały sezon, by zwiedzić muzeum lub udać się do galerii sztuki. Można również zabukować bilet na ciekawe widowisko do teatru lub na pokaz nowego filmu do kina. Zwolennicy klasycznych dźwięków mogą zaś wziąć pod uwagę wyjście do opery.
Kino lub teatr to także interesujący pomysł na spędzenie wolnych chwil z dziećmi. Teatry na terenie całej Polski mają do zaoferowania ciekawy program dla małych widzów, przez co dzieci mogą zaznajamiać się z twórczością aktorską. Także placówki muzealne oferują szeroką grupę interesujących wystaw dla dzieci, dzięki którym mogą zapoznać się z licznymi wartościowymi faktami, jednocześnie miło spędzając czas. Warto również dowiedzieć się, co mogą zaoferować lokalne ośrodki kultury.

Odwiedź bibliotekę

Zima to również doskonała pora, by zaopatrzyć się w lektury, jakich przestudiowanie nieustannie odkładaliśmy na później. A jeśli nie masz koncepcji, którą książkę przeczytać, można odwiedzić księgarnię lub publiczną bibliotekę. To często pomijane punkty, o jakich niejeden z nas nie pamięta. A szkoda, bo można tu w spokoju poczytać w chłodne dni lub pożyczyć do domu wybraną książkę.
Większa część publicznych bibliotek ma do zaoferowania bogaty zbiór książek, o czym wielu z nas nie ma pojęcia. Wypożyczymy w nich tak samo trzymające w napięciu powieści, jak i tomiki poezji.

Wydarzenia kulturalne zimą

pumpkin soup ga35d95f14 640W okresie zimowym na terenie prawie całej Polski organizowane są różnego typu warte uwagi eventy oraz imprezy. W okresie poprzedzającym Gwiazdkę warto udać się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Z okazji Nowego Roku w większości miast w kraju organizowane są zaś widowiska muzyczne.
Warto także regularnie śledzić imprezy jakie planowane są w konkretnej dzielnicy lub miejscowości. Wstęp na nie bardzo często jest darmowy, a przeważająca część z nich umożliwia spotkanie z działalnością kulturalną w wielu jej odsłonach.