musician g653117f28 640Macierzyństwo to integralny element ludzkiego życia. Nie dziwne więc, że jest wielokrotnie używany jako motyw w książkach i kinie. Ciekawe jest jednakowoż to, że przez dziesięciolecia był on przedstawiany tylko z perspektywy zdrowej matki. Nie poruszano zwykle motywu niepłodności. Niechybnie wpływ wywarło powszechnie przyjęte uznawanie tego, jako temat wstydliwy. Jak to prezentuje się w dzisiejszych czasach? Jakie fakty produkcje filmowe ukazują na temat ciąży i problemów z nią powiązanych?

W wielu produkcjach filmowych poczęcie dziecka przedstawiane jest jako właściwie prosta materia, czy to planowane czy tzw. „wpadka”. Każdy kraj, jaki tworzy filmy przedstawia tą kwestię w bardzo zbliżony sposób, również polska kinematografia. Przede wszystkim w Warszawie ginekolog przedstawiany jest jako wyjątkowo intratna profesja, mimo iż współczesne kobiety kreuje się na karierowiczki. Niemal każda chce stać się rodzicielką i w większości przypadków jej się udaje. A później to oczywiście - regularne spotkania z lekarzem, pierwsze echo serca, okrągły brzuszek a na koniec radosne narodziny. Można orzec, że Polska nie wymrze.

Kręci się jednakowoż także takie pozycje, które do tematu podchodzą realistycznie. Nie okłamują kobiet, że wystarczy chcieć, aby zajść w ciążę. Producenci, którzy nie uciekają od kwestii tabu, obrazują to co widać chociażby w statystykach - że wcale tak dużo dzieci się nie rodzi (Badanie płodności u mężczyzn, jak https://premium-medical.pl/badanie/badanie-plodnosci-u-mezczyzn-warszawa/ może skutecznie pomóc zdiagnozować problem).

Co więcej – wyjaśniają co jest tego źródłem, prócz własnych aspiracji. Bez skrupułów posyłają główne postacie na badanie płodności, ukazują ich ból powiązany z wynikami oraz działania jakie wdrażają. Takowymi produkcjami jest w stanie podzielić się nawet Warszawa, w której niejedna klinika leczenia niepłodności użyczała swoich gabinetów, a lekarz ginekolog (porównaj: https://premium-medical.pl/badanie/ginekolog-warszawa/) konsultuje, czy wszystko pokazane jest zgodnie z prawdą.

doctor gc39bcfecf 640Realizm takowych produkcji zawiera się także w pokazaniu rozwiązań, jakie wykorzystywane są w walce z niepłodnością. Pierwsze, które są proponowane to leczenie farmakologiczne i in vitro. Znane są także inne, które można zaznajomić z filmów. Z tego źródła dowiadujemy się o terapiach, które wykorzystują badania laboratoryjne lub laser monalisa touch, także na terenie Warszawy.

Filmy to fikcja, pomimo to pewne kwestie nie mogą być w nich fałszowane. Najbardziej cenne i zapamiętywane są takie, które przedstawiają problemy spotykające człowieka powszechnie. nawet gdy są trudne.