interior design 1508276 1920Dawniej mianem sztuki nazywało się wyłącznie dzieła ze sfery malowideł na płótnie, rzeźbiarstwa, czy architektury. Współcześnie design jest doceniany niemal w każdej jednej strefie codziennego życia. Kochamy otaczać się estetycznymi rzeczami, bawić w szykownych miejscach, ma to oddziaływanie na lepsze nastawienie i dobry nastrój. Nic nadzwyczajnego zatem, że popularna się stała sztuka w praktyce.

 

 

Co to jest rzemiosło sztuki użytkowej i w których branżach jest to użyteczne?

Najprościej stwierdzając jest to estetyczne projektowanie sprzętów codziennego użytku. Tworzenie przedmiotów adekwatnie zaplanowanych, gdzie nader ważkim aspektem oprócz ich użyteczności jest ich stylistyka. Sztuka praktyczna wkroczyła bez mała do wszystkich sfer ludzkiego życia. W niemal każdej sferze odnajdziemy rzeczy, które nie tylko są pomocne, ale także są przepięknie skonstruowane. Istotna jest tu także dbałość o detale.

Jakie ma zastosowanie artyzm użytkowy w przypadku medycyny?

Sprzęt medyczny, jak również akcesoria medyczne muszą naturalnie głównie pomagać lekarzom, jak i pacjentom i być praktyczne. Z innej strony czemu nie mają one być wykonane pięknie? Zacznijmy od odzieży lekarskiej - fartuchy ochronne jakimi osłaniają się lekarze, czy pracownicy przychodni, charakteryzują się ładnymi barwami i modnymi krojami. Natomiast gdy chodzi o wybór sprzętów, w sklepach medycznych coraz to częściej w ofercie są np. termometry z elegancką końcówką, konwencjonalne ciśnieniomierze w estetycznych barwach, lampy sollux, czy ciśnieniomierze zegarowe sporządzone z artystyczną wizją, o ciekawym fasonie.chairs 2181968 1920

Również, eleganckie zaprojektowanie wnętrz gabinetów w przychodniach, przynosi choremu wrażenie odrobiny luksusu, a lekarzowi umila nierzadko żmudną pracę. Krzesła, stoliki, a nawet tekstylia, zmienią gabinet w bardziej przytulne. Na poczekalni coraz częściej wiszą prace malarskie i zaaranżowane są miejsca do rozrywek dla najmłodszych. Pomieszczenie, w którym lekarz diagnozuje pacjentów, powinno mieć także odpowiednią temperaturę, żeby praca doktora była owocna. Z pomocą przyjdą nam klimatyzatory. Dawniej były one prawie jednakowe i bez mała zwykłe białe. Współcześnie wytwarza się je w różnorodnych opcjach, by dopasować je do charakteru wnętrza.