indusralny domRodzaj wystroju pokoju, w którym najczęściej się bywa, wpływa na samopoczucie. Z tego względu właśnie mówi się, iż powinno się rozsądnie wybierać kolory ścian.

Pomarańczowa ściana może wzbudzać agresję, nieświadomie denerwować i przez to doprowadzać do podłego samopoczucia. Z kolei zielony relaksuje, barwa szara, podobna do tej uzyskanej podczas wykończenia ścian betonem dekoracyjnym jest neutralna.

Oczywistym zdaje się być, iż barwy i ich nasycenie rzutują na odbiór naszego najbliższego otoczenia, na klimat i emocje. Nieważne, czy znane nam mieszkanie jest w charakterze art deco, kolonialnym, klasycznym. Zawsze należy się zastanowić: co jeszcze, oprócz koloru farby czy wykończenia industrialnego albo minimalistycznego, może wpłynąć dodatnio na nasz nastrój?

Sztuka! Ona zazwyczaj bywa odpowiedzią na wszystko. Zawieszony obraz, przykładowo na betonie architektonicznym w pomieszczeniu w stylu industrialnym, nie jest nigdy widziany tylko jak ozdoba. Spoglądanie na niego może skłaniać do refleksji. Pozwolenie sobie na pauzę w ciągu doby, by popatrzeć na zawieszone lub umieszczone w pomieszczeniu dzieło sztuki, to idealny plan na odpoczynek wyczerpanego długą pracą mózgu. Odpowiednio dobrany rysunek, lubiany przez mieszkańca domu i podziwiany z lubością i odrobiną czułości, może działać uspokajająco dla nerwów.

obraz domW związku z tym, iż właśnie w dzisiejszych czasach to napięcie bywa powodem wszelkich chorób, trudności z zachowaniem równowagi psychicznej, psuje relacje rodzinne i doprowadza do przygnębienia bądź załamań – nawet najmniejsza próba pozbycia się go jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli obcowanie z wytworami sztuki niweluje stres, można zatem powiedzieć, iż bywa to po prostu dobre dla dobrego samopoczucia.

Nie można więc bagatelizować faktu, iż wygląd naszego mieszkania wpływa na nasze zdrowie. Sztuka to przecież nie są jedynie klasyczne malowidła i niegustowne rzeźby. Przy każdego rodzaju wykończenia mieszkania wybrać można właściwy obraz lub posąg. Na przykład do betonu dekoracyjnego, który jest szary i o wyglądzie industrialnym, także można dobrać z łatwością właściwe dzieło sztuki.