obrazy w salonieKażdy humanista, który lubi sztukę, powinien się taką otaczać na co dzień. Mowa tutaj oczywiście o naszych mieszkaniach. Nie musimy wszak zawsze podążać za najnowszymi trendami, a stworzyć sobie przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, która będzie nas inspirować do działań. Jak to zrobić?

Oczywiście na początku warto określić sobie priorytety i zastanowić nad ogólnym stylem pomieszczenia. Jeśli lubimy nowoczesność i niewielką ilość mebli, nie zagracajmy sobie pomieszczenia na siłę. Warto pomyśleć o kolorze ścian. Być może to sprawa drugorzędna, bo większość z nich zasłonią obrazy (o tym za chwilę), ale może być też tak, że to od tego aspektu będzie zależało, czy w naszym mieszkaniu poczujemy się dobrze. Zastanówmy się zatem, czy wolimy tradycyjne, ciepłe kolory, czy raczej właśnie coś bardziej nowoczesnego jak biel czy odcienie szarości. Ciekawą opcją wydaje się również tak zwany beton architektoniczny. Nie wiesz, o co chodzi? Doczytaj w takim razie http://www.modernconcrete.pl/co-to-jest-beton-architektoniczny/. Pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy mówimy o salonie, sypialni, łazience czy kuchni. Dodaje pomieszczeniom indywidualnego, surowego charakteru i doskonale sprawdzi się również jako podstawa domowej galerii sztuki. Beton architektoniczny jest oczywiście często wykorzystywany w sytuacjach, gdy chcemy urządzić mieszkanie w stylu industrialnym.

salon jak galeriaGdy już zdecydujemy się na styl wystroju i kolor ścian, możemy przejść do tego, co najważniejsze – czyli dodatków. Wydaje się, że w domu humanisty podstawą będą książki. Możemy w danym pokoju postawić biblioteczkę czy regał, na którym cała nasza kolekcja lektur będzie się doskonale prezentować. To jednak niejedyne rozwiązanie. Książki można poustawiać na wiszących półkach. I tu warto rozeznać się w internecie, jakie mamy opcje. Wszelkiego rodzaju półki potrafią mieć nie tylko różne rozmiary, ale także kształty i zastosowania. Naprawdę można znaleźć wiele „fancy” rozwiązań. Kolejna sprawa to oczywiście obrazy. Jeśli chcemy, by nasz salon był małą galerią sztuki, musi być ich co najmniej kilka. Będą się zresztą doskonale prezentować na tle wspomnianego wcześniej betonu architektonicznego. Obrazy warto rozwieszać z głową i umiarem. Powinno ich być sporo, ale też nie przesadźmy. Nie chcemy w końcu czuć się przytłoczeni przez sztukę.

Warto dobrze przemyśleć kwestię łączenia mebli i kolorów. Beton architektoniczny pasuje prawie do wszystkiego. Można go połączyć z drewnem, cegłą czy różnymi kolorami. Jeśli chodzi natomiast o meble, to tutaj również ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wbrew pozorom całkiem nieźle może wyjść połączenie odnowionych staroci z nowoczesnymi rozwiązaniami. Taki odważny ruch trzeba jednak dobrze przemyśleć. Upewnijmy się, że gust nas nie zawodzi :)

Więcej indpiracji: http://www.modernconcrete.pl/