audience gcc6391a48 640Nie da się zakwestionować tego, że wpływ serwisów streamingowych na kulturę jest czymś zauważalnym w ostatnim czasie. Szansa transmisji koncertów lub innego rodzaju wydarzeń w czasie rzeczywistym, czyli transmitowanie dźwięku na odległość jest czymś bardzo atrakcyjnym dla odbiorców, najczęściej pozwala też zaoszczędzić czas i środki finansowe. I to, że ktoś osobiście, z przeróżnych powodów nie może w czymkolwiek brać udziału nie jest jakąkolwiek przeszkodą.

Metody wirtualnego streamingu wcześniej były związane z muzyką popularną. W następnej kolejności transmisje zaczęły dotyczyć portali społecznościowych. Przykładowo, w serwisie Youtube transmituje się nagrania z widowisk muzycznych. Relacje live są teraz tym, do czego internauci są przyzwyczajeni. Ze względu na pandemię eventy kulturalne stały się wręcz czymś obowiązkowym, dokładnie w wersji wirtualnej. I zostało to pozytywnie odbierane.

Naturalnie, nic nie może zastąpić doświadczenia udziału w wydarzeniu kulturalnym na żywo. Jednak są okoliczności, w jakich emisja na żywo sprawdza się perfekcyjnie. Na co dzień można też zrobić użytek z portali streamingowych, by oglądać ulubione filmy a także seriale. Katalog jest na tyle spory, że internauci nie mają trudności z doborem czegokolwiek we własnym guście. Jedną z popularniejszych opcji jest rozpoznawalny na całym świecie Netflix. Zwłaszcza, kiedy ktoś zamierza być na bieżąco z tym, co jest aktualnie na topie.

hobbyInternauci doceniają głównie to, że mają możliwość wyboru. Jeśli chcą coś zobaczyć, to mają do dyspozycji stricte to, na co mają chęć. Nie muszą czuć się ograniczeni. Przykładowo, kiedy jakaś produkcja nie wywołuje w nich entuzjazmu, to mogą zdecydować się od razu na oglądanie czegoś innego. Serwisy streamingowe sprawiają, że wgląd do kultury w żaden sposób nie jest ograniczany. Każdy może osobiście wybierać, co ma w konkretnym czasie chęć zobaczyć i nie jest w żaden sposób ograniczany.