Majówka jest jednym z tych okresów w roku, na który każdy chciałby dostać urlop. Wystarczy wykorzystać jeden dzień z naszej puli i mamy aż trzy dni wolnego, a czasami jak majówka wypada w okolicy może wyjść z tego całkiem fajny długi weekend. Co zrobić z tak dużą ilością wolnego?

Można gdzieś wyjechać, ale jak wiemy w takich okresach roku, wszystkie ceny noclegów idą w górę, a często też są rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem i na ostatnią chwilę (jak już potwierdzimy urlop) możemy nic nie znaleźć. Jakie więc mamy alternatywy?

Możemy korzystając z pogody (o ile dopisze), zorganizować grilla, który będzie rozpoczęciem sezonu. Wystarczy kawałek ogrodu, grill, jedzenie, napoje i znajomi. Jest to wersja, która nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego. Możemy też skorzystać z opcji pośredniej jeżeli chodzi o koszty. W wielu większych miastach podczas majówki organizowane są różne koncerty. Możemy się na nie wybrać również ze znajomymi. Nie trzeba też od razu kupować karnetu na cały długi weekend, można kupić pojedynczy bilet na dzień, w którym będą najbardziej nas interesujące koncerty. Dzięki temu można trochę oderwać się od rzeczywistości i wybawić przy dobrej muzyce w gronie najlepszych znajomych.