woman 190897 1920Jakiś czas temu nikt z nas nie mógł przewidzieć, że nasz świat będzie dziś tak wyglądał. Dzisiejsze otoczenie jest kompletnie różne niż to, jakie znaliśmy do tej pory. Nikogo nie uderza w oczy noszenie masek ochronnych, dezynfekowanie dłoni i zachowanie dystansu od pozostałych ludzi. Niemal każdy z nas tęskni za czasem sprzed zakazów, gdy można było się przemieszczać, czy czerpać z eventów muzycznych po prostu bez skrępowania. Obecnie nie jest to takie łatwe. Czego powinniśmy strzec, by choć ździebełko skorzystać z takiej aktywności?

Już niebawem czas letni, dlatego wielu z nas marzy by skorzystać z wyjazdów poza granice kraju, czy to na odpoczynek, czy np. na koncert muzyczny lubianej wokalistki. Okres letni to czas urlopów, ale również muzycznych festiwali. Do tej pory – wystarczyło zabukować bilety - i już! Wyszukiwaliśmy okazyjnych biletów, a odkąd na popularności zyskały niedrogie połączenia lotnicze, w sporą ilość zakamarków ziemi przyjemnie i prosto można było się dostać. Obecnie nie będzie to tak oczywiste.

A obecnie? Jak to wygląda?

Obecnie w miejsce tanich lotów, częściej wypatrujemy miejsc, gdzie można zakupić szybki test na koronawirusa w świetnej cenie, dlatego że podróżowanie obostrzone jest odpowiednimi przepisami. W licznych regionach nie jest wystarczające szczepienie, należy więc wykonać szybki test covid. Czy jest on wiarygodnym wyjściem? Przeświadczenia są podzielone. Nie mniej jednak krocie krajów wymaga zrealizowania takiego testu. Czasami nawet taki szybki test na koronowirsua jesteśmy zobligowani wykonać dwa razy. Jeden przed przekroczeniem granicy konkretnego kraju, a drugi po dotarciu.

Co możemy zrobić w tej sytuacji?

plane 841441 1920Pomyślnie aktualnie są to sprzęty do kupienia niemal wszędzie bez problemu. Szybkie testy na koronowirusa w dobrej cenie można kupić w różnych sklepach wielkopowierzchniowych oraz na stronach www. Jednakże są miejsca na planecie, gdzie szybkie testy na koronawirusa nie wystarczą, a wymagane są akceptowane w konkretnym kraju testy. I nawet jeśli, opłata za nie jest w dużym stopniu bardziej kosztowna, wyraźnie jest to o wiele milsze wyjście niż przebywanie 14 dni w izolacji. Ze względu na zatrudnienie lub różne obowiązki, nie każdy z podróżujących może na to przystać. Z kolei, być może to jest korzystne rozwiązanie, by każdorazowo po powrocie z dalekich wyjazdów – w miejscu zatrudnienia - były załatwiane szybkie testy na covid? Ocali to pozostałych zatrudnionych przez zagrożeniem, a firmę przed stratą przychodów.