gitarzystkaEuforia z posiadania swojego lokalu mieszkalnego ma szansę nierzadko zostać zniszczona przez nawet niewielki fakt. Aspektem tym są przykładowo głośni sąsiedzi. Niezmiernie ciężko jest trafić na sąsiedztwo, jakie dopasowane jest do akceptowanego przez nas trybu funkcjonowania.

Czasami sąsiedzi imprezują w nocy, jak na przykład studenci. Inni mają dzieciaczki, natomiast kiedy żyją nad naszym mieszkaniem - tętent małych nóżek, dochodzący do naszych uszu z góry o brzasku to jakby oczywistość. Natomiast inni lokatorzy są starsi i na przykład źle słyszą, zatem ich telewizor w dzień i w nocy bywa włączony i głośny do maksimum. Kolejni się kłócą nocami albo rzucają talerzami w ściany. Czasami nasze gniazdo domowe jest pełne hałasu przez zatłoczoną jezdnię przed budynkiem. Czasami nasze pokoje znajdują się przy ścianie korytarza i dochodzi do naszych uszu każdy ruch z niej, kiedy ktoś przechadza się po schodach lub wychodzi.

Na nieszczęście budowle stwarzane z wielkiej płyty, a także kamienice zazwyczaj posiadają mury, poprzez które słychać absolutnie wszystko. Kolejny kłopot ukazuje się w wypadku, w jakim to nie mieszkańcy sąsiednich mieszkań przeszkadzają nam, ale jeżeli to także my uwielbiamy głośniej puszczać piosenki, bądź także zaszaleć ze znajomymi. Przecież artyści muzyczni także mają prawo gdzieś mieszkać, a czasami nie mają dostatecznie dużo środków, by podczas każdej trwającej kilka godzin próby najmować sobie drogą wyciszoną halę.

panele akustyczneAby móc hałaśliwie słuchać muzyki we własnym domu, nie narażając się jednocześnie na nienawiść sąsiadów, powinno się po prostu wytłumić pokoje. Jest parę skutecznych technik na wyciszenie mieszkania w na przykład bloku mieszkalnym. Jednym z nich są panele dźwiękowe, jakie oprócz hamowania dźwięku również dobrze się prezentują. Kolejnym pomysłem jest dodatkowy sufit, który, nabity kauczukiem bądź podobnym surowcem dobrze izolującym akustykę - ma szansę uspokoić nas i zniwelować dźwięki docierające z góry. Podobnie można postąpić ze ścianami i dostawić ich specjalną powierzchnię, stosując izolujące odgłosy materiały pod dyktą g-k lub panelami z betonu architektonicznego.