gitaraWielbiciele gitar również zachrypniętego wokalu z niecierpliwością oczekują reszty 2017 roku. Nic nadzwyczajnego, organizuje się co najmniej kilkanaście niesamowicie pożądanych koncertów, na jakich nie zabraknie gwiazd.

Szykujcie kapitał oraz kupcie bilety. Przedstawiamy rozkład najciekawszych rockowych imprez nadchodzących w kolejnych miesiącach. Będzie się działo zaś będzie do czego tańczyć pogo.

 

2017Rok 2017 zapowiada się nadzwyczaj ciekawie dla zwolenników mocnych brzmień. Kwiecień upłynie bez wątpienia pod znakiem Metalomanii. To festiwal z znaczną tradycją sięgającą 1986 roku. Wtedy to na scenie pojawili się między innymi Kat czy Turbo. Miłośnikom rocka do dzisiaj kręci się łezka w oku na wspomnienie niegdysiejszych wydarzeń. W aktualnym roku na scenie pojawią się między innymi Coroner, CETi czy SAMAEL. Zapowiada się wyjątkowy koncert. Pod koniec kwietnia do Polski przybędzie także zagra Metallica. To wydarzenie od dawna oczekiwane przez amatorów metalu. Gwarantujemy, że następny raz rozniosą arenę oraz jak zwykle, wykonają utwory na najostrzejszym poziomie. Gotuje się niezła impreza i masa twórczej oraz nie jedynie – mocy. W maju pojawi się rzecz dla zwolenników klasyki. W Łodzi dodatkowo w Katowicach zagra legenda od Smoke on the Water, czy Deep Purple. W owym roku band wydał kolejny album, trasa oczywiście jest dedykowana promocji nowego albumu. Potrafimy jednakże ręczyć, że w jadłospisie rockowych kąsków nie zabraknie klasyków. To nie koniec legend będących w Polsce. W czerwcu w Krakowie zagra Aerosmith. Z gwarancją czerwiec będzie najświeższym miesiącem, nie jedynie pod względem temperatury, ale jeszcze pod względem gwiazd grających w Polsce. Coldplay, Scorpions, SOAD przypomną fanom, dlaczego warto żyć również zaszczepią na nowo szerokie pokłady energii. Lipiec to przede wszystkim koncert takiej kapeli jak Mastodon. Ta amerykańska grupa muzyczna wykonuje szeroko pojęty heavy metal. Nurt gry, który kształtuje grupa, jest kłopotliwy do określenia. W pracy grupy słychać wiele pomysłów z podobnych stylów muzycznych.

rhChoć koncertów w 2017 roku w Polsce będzie kompletna masa, to nie zabraknie jeszcze ciekawych zjawisk muzycznych poza granicami kraju. W czerwcu w Berlinie wystąpi Red Hot Chili Peppers. W lipcu na niemieckiej scenie pojawi się U2, czy może dobrze byłoby napisać „Udwa”. W październiku wystąpi niezastąpiony Nick Cave.
Warto zorganizować się na te wydarzenia już dziś oraz starannie wcześniej zamówić bilety. Szykujcie masę aktywności i miły humor. Szykuje się niezła rozwałka dodatkowo godziny hardcorowej muzyki.