muzyka jako terapiaŻyjemy w czasach, kiedy wszystko odbywa się bardzo szybko i ważna jest dla nas każda sekunda. W takim natłoku zadań i ciągłej gonitwie, bardzo ważne jest to, aby umieć znaleźć chwilę dla siebie, żeby móc się chociaż odrobinę zrelaksować.

Każdy oczywiście powinien to robić na swój sposób, nie wszyscy relaksujemy się tak samo. To co dla jednych jest wyciszeniem, dla innych może się okazać rzeczą strasznie denerwującą.

Warto więc znaleźć coś co na nas będzie odpowiednio działało i pozwoli nam na chwilę wyłączyć się z codziennych spraw. Wielu psychoterapeutów poleca, aby zacząć od rzeczy, które nie będą wymagały od nas dużego nakładu finansowego, żeby móc najpierw ocenić, czy rzeczywiście taka forma relaksu u nas się sprawdzi. Dlatego warto zacząć na przykład od słuchania muzyki. Jest to prosta sprawa, o której często zapominamy.

Ten rodzaj terapii, jest o tyle uniwersalny, że mamy tyle różnych gatunków muzycznych, że każdy bez problemu będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Nie musimy też oczywiście zagłębiać się tylko i wyłącznie w jeden rodzaj muzyki, możemy słuchać wszystkiego co tylko przypadnie nam do gustu. Jest to sposób, na który nie wydamy dużych pieniędzy, ponieważ każdy z nas ma w domu dostęp do komputera i głośników, czy chociażby do telefonu, z którego również możemy odtwarzać muzykę. W temacie terapii mogą Cię zainteresować informacje zamieszczone na tej stronie www.superego.com.pl, a szczególnie w jej zakładce blogowej.

terapia muzyką

Muzyki możemy słuchać razem z naszym partnerem, czy partnerką i dzięki temu oboje będziemy mogli się zrelaksować. Oczywiście o ile mamy ten sam gust, w przeciwnym razie może się to skończyć potrzebą skorzystania z terapii dla par ;). Warto spróbować tej metody spędzania wolnego czasu, bo może się okazać, że nie samo słuchanie muzyki pomoże nam się wyciszyć, ale na przykład śpiewanie ulubionych numerów, czy też tańczenie do nich, a wtedy oprócz terapii dla naszego umysłu, będziemy też mogli skorzystać z odrobiny ruchu, który pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę oraz na naszą kondycję. Najważniejsze jest to, aby umieć sobie poradzić z całym zgiełkiem jaki nas otacza i umieć choć na chwilę się wyciszyć. Poprawi to nasze ogólne samopoczucie i wpłynie na relacje z partnerami, więc być może już takie działania jak np.  terapia rodzin - przeczytaj - nie będą potrzebne.