hobbyJestem osobą wielu pasji i szczególnie cenię sobie fakt, że we współczesnych czasach dostęp do wszelkiego rodzaju utworów kultury jest tak łatwy. Co lubię najbardziej? Muzyka, książki, seriale, a nawet gry komputerowe – są to rozrywki, którym oddaję się w wolnych chwilach i szczerze mówiąc nie rozumiem ludzi, którzy cały czas pracują, a jedynym znanym im relaksem jest telewizor.

Specjalne miejsce w moim sercu zajmuje muzyka. Gdy byłem dzieckiem słuchałem oczywiście głównie tego, co leciało w radiu, a także tego, czego słuchali rodzice. Nie miałem wtedy wyrobionego gustu i z reguły podobało mi się to, co popularne. Taki stan rzeczy trwał dość długo. Wszystko jednak zmieniło się w liceum, kiedy to odkryłem muzykę hip-hopową.

kocham muzykęRap trafił w moje serce i został tam chyba na zawsze. Kilkanaście lat minęło, a mnie nadal pasjonuje ta kultura. Lubię śledzić nowinki wydawnicze, a także wszelkiego rodzaju newsy dotyczące wykonawców. Mam kilka ulubionych serwisów, które namiętnie czytam, ostatnio najcześciej zaglądam tutaj. Codziennie sprawdzam premiery albumowe, a muzyka towarzyszy mi cały czas – przy śniadaniu, w pracy, w autobusie. Gdy nadchodzą dni czegoś, co nazywam „posuchą wydawniczą”, odbija się to negatywnie na moim humorze.

Oczywiście hip-hop to niejedyny gatunek muzyczny, jakiego słucham. Nie lubię się ograniczać. Muzyka ma różne oblicza i w prawie każdym stylu można znaleźć coś dla siebie. Lubię rocka i bluesa, ale zupełnie się na tych gatunkach nie znam. Nie trafia do mnie natomiast reggae. Jest kilka kawałków, które lubię (trafia do mnie to zestawienie), ale generalnie nie jestem w stanie tego w większych ilościach słuchać.

Jestem również wielkim fanem literatury kryminalnej. Książki pochłaniam masowo, choć zaczyna mi ostatnio brakować czasu na czytanie. Niemniej jednak dzień bez co najmniej kilku stron to dla mnie dzień stracony. Moim ulubionym pisarzem jest Harlan Coben i przeczytałem już prawie wszystkie jego książki. Nie da się ukryć – w tym gatunku facet jest zdecydowanie najlepszy.

A Wy jakie macie pasje? Ile czasu poświęcacie na rozrywkę? Może polecicie mi jakieś dobre książki albo płyty?