pexels markus winkler 12681326Eksplorowanie kultury kulinarnej w różnych miastach na świecie jest niewątpliwie wyjątkowo interesującym doświadczeniem. Rozpoznawanie nietuzinkowych potraw, charakterystycznej kultury, jak i różnych miejsc, w których je się dania, niewątpliwie wzbogaci horyzonty. Daje możliwość też uczyć się robienia ciekawych posiłków w domu.

Nie ma znaczenia, w jakim kierunku ktokolwiek wyjeżdża, gdyż w każdym miejscu na świecie można odnaleźć coś, co ucieszy preferencje smakowe. Warto zwyczajnie być przyszykowanym na to, aby poznawać nowe. Przykładowo, wybierając się na trekking w Kazbeku, a więc po jednym z wyższych szczytów łańcucha kaukazkiego, niewątpliwie trzeba zakosztować khinkali, drożdżowego placka z serem, tonis puri, bądź pysznych past z warzyw. Podróże do Tajlandii również pozwalają ubogacić wrażenia smakowe, zwłaszcza o potrawy, które w naszym kraju wydają się osobliwe. Bezsprzecznie zasmakować należy tradycyjnej potrawy podsmażanego makaronu z dodatkami. Polecana jest również smażona tajska bazylia, przysmażona (uprzednio w całości ugotowana na parze) ryba, zupa galangalowa (na podkładzie z mleczka z kokosa), bądź ostre pulpeciki usmażone na głębokim oleju.

Inspiracji szukaj na stronie klubu podróżników. Doświadczeni liderzy znający dobrze kulturę danego regionu będą rewelacyjnymi przewodnikami po kuchni danego kraju.

Kulinaria z wielu zakątków oferują sporo rozpoznawalnych i nieznanych posiłków. Turysta sam decyduje, co wybrać, w zależności od tego, czy gdzieś już bywał oraz czegokolwiek kosztował, czy to jego pierwszy raz. Wczasy na Kubie są idealną okazją do tego, aby jeść bistec de cerdo, bułkę z rozdrobnionym mięsem z pieczonego udźca, bądź langustę przyrządzoną na bazie tradycyjnych przepisów. Wycieczki na Kubę ponownie motywują tymczasem do posmakowania tych dań, których nie jedliśmy za pierwszym razem. Nie wspominając już o regionalnych przekąskach „ulicznych”, których masę znajdziemy np. w Tajlandii: https://solisci.pl/podroze-do-tajlandii/

pexels keeshas kitchen 13994283Wyjazd na majówkę >zobacz kierunki na majówkę<, bądź też na dłuższy urlop w dowolnie wybrany zakątek na świecie jest idealną okazją do zaznajomienia się z kulturą kuchni danego rejonu. Emocje związane z degustowaniem kolejnych kompozycji smakowych i jednocześnie interesujących osób oraz zwyczajów to coś, czego nic nie przebije.