people gb284e18ff 640Kiedy myślisz o tym, jak sposobią się aktorzy do roli lekarza na wielkim ekranie, to powinieneś pojąć, że praca taka jest czynnością podobną, jak do każdej odmiennej roli. Głównie, podstawą jest to, że każdy z nich musi nauczyć się tekstu. Rzecz jasna, gdy rozchodzi się o terminy specjalistyczne, coś mogłoby nie być proste, kiedy chodzi o nazewnictwo z obrębu danej specjalizacji. Tymczasem, zwykle obok tekstu dodawany jest tekst dodatkowy, by uczący się roli poznał, jak daną kwestię ma wypowiedzieć, by widz odniósł poczucie, iż występujący ma orientację, o czym mówi.

Każdy wie, jak prezentuje się strzykawka i jak się jej używa. Z kolei, jeżeli na planie zdjęciowym wszystko ma wyglądać realistycznie, to aktor powinien dowiedzieć się, jak jej użyć oraz jak poprawnie wbijać igłę. Dlatego bardzo często na planach zdjęciowych pracują prawdziwi doktorzy, udzielając konsultacji z dziedziny medycyny. Pokazują oni, jak skorzystać z danego narzędzia, by nikt nie miał później obaw czy robi poprawnie. Gra aktorska jest także wówczas bardziej wiarygodna. Szansa korzystania na bieżąco z konsultacji lekarskiej jest bardzo ważna. Aktorzy mogą na bieżąco dopytywać się specjalistów, czy dobrze o czymś opowiadają oraz czy prawidłowo posługują się sprzętem medycznym.

Na planie zdjęciowym znajdują się glukometry oraz innego typu przyrządy, w zależności od tego, jakie dolegliwości są kurowane, a więc z jakimi zdarzeniami w fabule będą zmagać się chorzy. Sporego przysposobienia wymaga zrealizowanie zabiegów medycznych. Przykładowo, gdy ma zostać wykonane oczyszczanie płuc to odtwórca roli nie tylko powinien nauczyć się tekstu. Dobrze byłoby, jakby dowiedział się jak działają ssaki medyczne (https://novamed.pl/ssaki-medyczne/) i obejrzał filmy o tym mówiące. Dzieki temu krok po kroku dowie się, jak konkretny zabieg ma wyglądać. Im skrupulatniej się tego nauczy, tym mniej zdjęć należy poprawić i praca na planie zdjęciowym jest bardziej efektywna.

nurse g036afa368 640Występujący – lekarz szykując się do występu nie tylko zobaczy, jak wyglądają i jak wbijać igły do insuliny (co może również zobaczyć na https://novamed.pl/igly-do-penow-insulinowych/), ale także może poznać sporo innych pojęć z zakresu medycyny. Pewne jest to, że powinien podszkolić się dokładnie. Tylko wtedy prezentuje się fachowo, a serial będzie przychylnie odebrany przez oglądających.