pexels marta wave 6437607Egzystujemy w środowisku zdominowanym przez ewolucję techniczny. W momencie kiedy prym wiodą media cyfrowe, klasyczna forma pisana odchodzi stopniowo do lamusa. Czyż nie jesteśmy pozbawiani jednakże czegoś drogocennego?

Co nam daje poznawanie książek?
Czytanie literatury zapewnia wielorakie korzyści. Rozbudza kreatywność i poszerza zasób słów. Dzieło pisane jest skarbnicą wartościowej bazy informacji, animuje do rozmyślań i refleksji. Czytanie można też potraktować jako świetną metodę wypoczynku. Dobra pozycja książkowa i kubek smacznej kawy to bardzo dobry przepis na udane popołudnie.

Dzieło pisane na wyświetlaczu kindla
Książka, podobnie jak tytuły prasowe, zobligowana jest kroczyć za cyfrową rewolucją. Dlatego podobnie jak cyfrowe tytuły magazynów, coraz powszechniejsze stają się książki cyfrowe, jakie można spokojnie czytać na smartfonie.
Aby nabyć interesującą nas prozę, nie trzeba już kierować się do księgarni lub wypożyczalni. Większość dzieł można odnaleźć w sklepach online, aczkolwiek niezmiennie istnieją wydawane jedynie w klasycznej edycji.
E-booki posiadają również tę zaletę, że nie anektują tyle miejsca, co papierowe lektury, zwłaszcza te obszerne. Chodzi tu jednakowo o miejsce w torebce, jak i na regale. Za sprawą czytnika audiobooków zawsze można sięgnąć po dowolną pozycję, nawet encyklopedię, która w tradycyjnej wersji jak wiadomo jest dość ciężka.

A może mimo to drukowana pozycja …
a book g4b6bdc51a 640Ewolucja cyfrowa stała się rzeczywistością. Zdecydowanie ten rozwój niesie ze sobą wiele dobrodziejstw, obrazując też nieunikniony wynik ewolucji naszej cywilizacji. Skutkiem tego posiadamy rzetelniejszy dostęp do wiedzy oraz informacji z każdego zakątka globu. Zyskaliśmy również wiele nietuzinkowych możliwości na polu edukacji.
Nic mimo to nie może zastąpić dzieła pisanego w jej klasycznej formie. Można po nią sięgnąć zawsze, niezależnie od tego, czy jest możliwość skorzystania z Internetu, czy gniazdka z prądem. Książka jest mniej obciążająca dla wzroku, świadcząc też wzorzec dla maluchów, rozwijający w nich nawyk czytania. No i najważniejsze. Nic nie zastąpi aromatu przekręcanych stron. Jest to doświadczenie, dzięki któremu tradycyjna pozycja tak prędko nie dejdzie w niepamięć.