choroba pisaezProblemy zdrowotne nie wydają się być problemem tylko prostego ludu. Tyczą się także sław. Nie zdaje się być to czymś nieoczywistym, a dzisiaj żaden człowiek nie kryje się ze swoimi problemami zdrowotnymi oraz żaden człowiek nie jest przez własne choroby krytykowany. Prędzej wzbudza on współczucie społeczeństwa.

Coraz częściej popularni muzycy i inni artyści wykorzystują swoją sławę we właściwy sposób oraz włączają się w aranżowanie akcji zbierania darowizn osobom z problemami zdrowotnymi. Tworzą się wciąż nowe fundacje, a w internecie wciąż wyskakują nowe powiadomienia na temat składek pieniędzy.

Osoba sławna, która zachorowała, może na przykład rozreklamować składkę oraz uzbierać pieniądze na badania osobom w takiej samej sytuacji zdrowotnej, w której ta sławna osoba jest. Ma również okazję na szerzenie wiedzy na temat danej chorobie. Osoba, która odnosi triumf w branży artystycznej jest doskonałym idolem dla cierpiących, którzy często odczuwają potrzebę posiadania pomocy również psychicznej. Owa znana osoba, jaka mimo dolegliwości ma powodzenie, jest doskonałym dla innych wzorem oraz pokazuje, iż da się wygrać lub po prostu cieszyć życiem z dolegliwościami, a dawanie za wygraną nie wchodzi w grę.

Wiele osób, prawdopodobnie dużo więcej, niż mamy wrażenie, przykładowo to diabetycy. Gwiazdy obnoszą się z noszeniem glukometru, bądź z aplikowaniem sobie lekarstw w miejscach publicznych. Mierzenie poziomu cukru przykładowo chwilę przed wyjściem na scenę także robione w ukryciu. Da się nawet znaleźć informacje o gwiazdach hollywoodzkich, które zapadły w śpiączkę przez cukrzycę oraz po przebudzeniu świadomie rozpowiadają się o swojej chorobie oraz sposobach jej kontrolowania.

rechabilitacjaDrudzy cierpią przykładowo na nieustanny ból, zobacz więcej tu. Twórcy coraz pewniej mówią o tym w wywiadach i jednocześnie w pewnym sensie reklamują sposoby ich leczenia. Dużo osób ma do czynienia z takimi problemami, nie będąc nawet ich świadomym. Dokucza im ból głowy, kłuje w brzuchu, łamie w kręgosłupie. W momencie, w którym cierpią na coś podobnego także gwiazdy, muzycy, malarze – nam jest lżej, gdyż mamy świadomość, iż to normalne. Od artystów dowiadujemy się, iż zazwyczaj połykanie setek tabletek to niedobre rozwiązanie, iż są różne możliwości na radzenie sobie z chorobami, takie jak rehabilitacja, zielarstwo.