manhattan g845092ab7 640Powoli nadchodzi końcówka roku, zwykle jest to okres na podsumowanie - również w kinematografii. Warto toteż przyjrzeć się, jak w okresie lockdownu funkcjonowały wszystkie instytucje kulturalne w województwie lubuskim. Przez wzgląd na co przetrwały i jakie zmiany przeszły.

Co zaszło, iż kina wciąż funkcjonują? Z jakiego powodu do tej pory mogą pozwolić sobie na finansowanie i gdzie ukryta jest tajemnica? Tenże czynnik zapewnił im w rzeczywistości darmową energię, dzięki której dodatkowe pieniądze mogli przekazać na wynagrodzenia dla aktorów, jak również załatać pomniejszone wpływy wynikające z mniejszej liczby gości. Mówimy tutaj o dofinansowaniu fotowoltaiki w województwie lubuskim, był to mały aczkolwiek wart uwagi krok dla krajowej kultury.

Montażem fotowoltaik zajmują się najbardziej fachowe firmy w rejonie lubuskim, dzięki temu wszystkie panele fotowoltaiczne były założone w niemal niewidoczny sposób na zadaszeniach instytucji. Takowe podejście pozwala na konsekwentne zbieranie darmowej energii uzyskanej ze światła słonecznego. Na tej przeczytasz więcej o nowoczesnych rozwiązaniach energetycznych.

Na domiar tego przy użytkowaniu fotowoltaiki można bezpłatnie napędzić pompy ciepła jakie zagwarantują wszystkim siedzącym na sali komfortową temperaturę. Takie podejście jest dobre dla środowiska naturalnego, ale również ukróca część prac które muszą wykonać zatrudnieni w kotłowni.

Tym sposobem wszystkie instytucje kultury mogły rozwinąć się i bezustannie przekazywać niezbędną dla wielu osób sztukę. Dzięki temu wciąż wystawiane są spektakle takie jak "Mistrz i Małgorzata", czy "Trzej muszkieterowie", a artyści nie mieli powodu by zamartwiać się o etaty.

violins g9b645bc8b 640Zważając na to jak duże pożytki przyniosły firmy fotowoltaiczne w województwie lubuskim możemy bez skrępowania powiedzieć, że takowe modyfikacje powinny być wdrażane w podobny sposób w innych rejonach. Przyniesie to społeczeństwu sporo ważnych przeżyć - potrafi dać kultura.

Jako ciekawą informację warto wspomnieć o Dolnym Śląsku. Tam również w kilku teatrach zamontowano panele fotowoltaiczne, niestety nie jest to taka pokaźna skala jak w poprzednio nadmienionym rejonie. Dolny Śląsk ciągle rozwija się, toteż możemy gdybać, że w najbliższym terminie także w tym miejscu wszystkie teatry pozostaną zaopatrzone w tak współczesną technologię.