manhattan g845092ab7 640Powoli nadchodzi końcówka roku, zwykle jest to okres na podsumowanie - również w kinematografii. Warto toteż przyjrzeć się, jak w okresie lockdownu funkcjonowały wszystkie instytucje kulturalne w województwie lubuskim. Przez wzgląd na co przetrwały i jakie zmiany przeszły.

Co zaszło, iż kina wciąż funkcjonują? Z jakiego powodu do tej pory mogą pozwolić sobie na finansowanie i gdzie ukryta jest tajemnica? Tenże czynnik zapewnił im w rzeczywistości darmową energię, dzięki której dodatkowe pieniądze mogli przekazać na wynagrodzenia dla aktorów, jak również załatać pomniejszone wpływy wynikające z mniejszej liczby gości. Mówimy tutaj o dofinansowaniu fotowoltaiki w województwie lubuskim, był to mały aczkolwiek wart uwagi krok dla krajowej kultury.

Montażem fotowoltaik zajmują się najbardziej fachowe firmy w rejonie lubuskim, dzięki temu wszystkie panele fotowoltaiczne były założone w niemal niewidoczny sposób na zadaszeniach instytucji. Takowe podejście pozwala na konsekwentne zbieranie darmowej energii uzyskanej ze światła słonecznego. Na tej stronie www przeczytasz więcej o nowoczesnych rozwiązaniach energetycznych.

Na domiar tego przy użytkowaniu fotowoltaiki można bezpłatnie napędzić pompy ciepła - https://inenergy.pl/produkty/pompy-ciepla/dolnoslaskie/ (również na Dolnym Śląsku) - jakie zagwarantują wszystkim siedzącym na sali komfortową temperaturę. Takie podejście jest dobre dla środowiska naturalnego, ale również ukróca część prac które muszą wykonać zatrudnieni w kotłowni.

Tym sposobem wszystkie instytucje kultury mogły rozwinąć się i bezustannie przekazywać niezbędną dla wielu osób sztukę. Dzięki temu wciąż wystawiane są spektakle takie jak "Mistrz i Małgorzata", czy "Trzej muszkieterowie", a artyści nie mieli powodu by zamartwiać się o etaty.

violins g9b645bc8b 640Zważając na to jak duże pożytki przyniosły firmy fotowoltaiczne w województwie lubuskim możemy bez skrępowania powiedzieć, że takowe modyfikacje powinny być wdrażane w podobny sposób w innych rejonach. Przyniesie to społeczeństwu sporo ważnych przeżyć - potrafi dać kultura.

Jako ciekawą informację warto wspomnieć o Dolnym Śląsku. Tam również w kilku teatrach zamontowano panele fotowoltaiczne, niestety nie jest to taka pokaźna skala jak w poprzednio nadmienionym rejonie. Dolny Śląsk ciągle rozwija się, toteż możemy gdybać, że w najbliższym terminie także w tym miejscu wszystkie teatry pozostaną zaopatrzone w tak współczesną technologię.