northern exposure rob morrowNa świecie mieści się wiele miejscowości, które znamy z filmów lub powieści. Nie wszystkie jednakże są w tym samym stopniu znane - nie wszędzie grzeje gorące słońce, a aura rozpieszcza. Warto opuścić strefę komfortu i wybrać się na lodowatą północ, by poczuć klimat ulubionych filmów.

Można odwiedzić przykładowo Roslyn - to miejsce, w którym nakręcono słynny serial „Przystanek Alaska”. Co prawda nie leży w tym regionie USA, lecz i tak notuje się tam niskie temperatury. Na szczęście to nie musi stanowić przeszkody - grzejniki energooszczędne, przeczytaj, są w każdym hotelu, a na spacer trzeba ciepło się ubrać.

mountain himalaya nepal trekkingA może Himalaje, które opisuje J. Verne w książce „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”? Och, tam to można doświadczyć zimna! Szczególnie, jeżeli planuje się wyprawę w wyższe partie. Jasna sprawa, w bazie raczej nie pojawi się energooszczędny grzejnik, chociaż zapewne można mieć ze sobą ruchome wersje. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii są przydatnewygodne w niższych partiach, w których nie ma potrzeby wszystkich swoich rzeczy taszczyć na plecach. A jeśli myślicie tylko o urlopie u stóp tych majestatycznych szczytów - to zdecydowanie nie potrzebujecie bać się mroźnych warunków, dlatego że zarządca hotelu musiał zaopatrzyć go w grzejniki energooszczędne. Mimo wszystko termiczne ubrania na taki urlop jest koniecznością, gdyż w końcu nadejdzie moment, żeby opuścić przytulny hostel oraz grzejniki elektryczne, żeby widzieć te krajobrazy, jakie mógł podziwiać bohater książki.

Dla osób, jakie preferują nieustanny ruch, doskonałym pomysłem jest podróż ekspresem transsyberyjskim - ten pociąg pojawia się w różnych książkach. Przedziały są przytulne (grzejniki energooszczędne, w części nawet estetyczne piecyki), dlatego nie zagraża nam wychłodzenie, a dziki pejzaż z okien wagonu może istotnie zafascynować. W dodatku - czy jest inny sposób, żeby zobaczyć tak gigantyczny kawałek Ziemi w trakcie pojedynczej przejażdżki?

Zimne okolice nie muszą być straszne. Wręcz odwrotnie, mogą być wyjątkowo przychylne, jeżeli zatroszczymy się o odpowiedni ubiór oraz grzejniki energooszczędne w hostelach. A krajobrazy znane z książek i seriali należy obejrzeć na własne oczy.

Warto się zainteresować - nogen.pl